FÉM
ZOMÁNC
ÜVEG
GYÖNGY
LÓSZŐR
MINDEN MÁS
Linkek a témában:
Szabó György Ötvös Mester - AranyHód Ékszerüzlet
Kitünő minőségű divatos ékszerek nagy választéka
Komáromi Kata (Eger)
1973-ban születtem Budapesten. Már kislányként sokat kísérleteztem különféle anyagokkal, technikákkal. Úgy éreztem, minden anyag engedelmeskedik nekem - a textil a bőr, az anyag, a festékek ... - csak a fém nem. Egyre jobban foglalkoztatott, hogyan válhat
Szontaghné Demeter Ágnes lószőr, zsinór és üvegékszerei
25 éve foglalkozom kézműveskedéssel, elsősorban ékszereket készítek. Sokféle technikát kipróbáltam már, de a legnagyobb szerelem a lószőrékszer készítés.
Csomózással készítek még ékszereket zsinórból, ezek színesek, érdekesek, rusztikusak.
De nem idegen tőlem a teljesen eltérő technika és anyaghasználat sem, két éve elkezdtem üvegékszereket készíteni, fusing azaz olvasztásos technikával.
egyedi ékszerek természetes anyagokból
ékszerek, mozaikok, selyemfestés
In memoriam Bodrogi Sándor
A Bodrogi Sándor lószőrékszerkészítőre, a Népművészet Mesterére emlékező honlap megismertet a mester életével, munkásságával. Visszaemlékezések, újságcikkek, archív fotók segítségével idézi meg a parasztfiúból lett villanyszerelő, majd népművész életét, munkásságát. Al oldalon láthatók fotók a meserről és alkotásairól is.
vigArt selyemcérnából horgolt ékszerek
Selyemcérnából horgolt ékszerek tervezésével és készítéséven foglalkozom, pár éve vigArt márkanév alatt. A szivárvány minden színében pompázó bogyókhoz különféle minőségi alapanyagokat társítva születnek meg a változatosabbnál változatosabb darabok. A legkedveltebb alapanyagaim között szerepelnek az ásványok, különféle kagylók, bojtok, legújabban pedig a textillel bevont csövek.
EFI ékszer
Oldalamon kézzel készített, különböző gyöngyből (ásványgyöngyökből, porcelán gyöngyökből, üveggyöngyökből stb.) készült karkötőket találhattok.
Jelképtár - Őseink Hitvilága
Különleges zsűrizett ékszerek népvándorlás kori motívumok alapján. Iparművészeti alkotások.
Meghatározás
Az oldal a kézműves mesterek összegyűjtését tartja céljának. Kézműves az, aki hagyományos technikával, vagy ornamentikával, természetes anyagokból alkot; maga tervezi és kézi technikákkal készíti egyedi tárgyait; zsűrizteti elképzeléseit. Mesternek az tekinthető, aki valamilyen formában elnyerte ezt a címet (eddigi munkájának elismeréseként, vagy alkotásai minősítésében).